SLUŽBU AUTO-GPS LZE PLNOHODNOTNĚ VYUŽÍVAT I ZA HRANICEMI.

 

Pro zjištění aktuální polohy v zahraničí je možné využít některý z následujících způsobů, či jejich kombinaci:  

  • jednorázovým zjištěním polohy pomocí SMS
  • on-line sledováním pomocí GPRS datového přenosu

 ZJIŠTĚNÍ POLOHY POMOCÍ SMS 

Na SIM kartě  stačí aktivovat SMS roaming a předplatit si ve webové aplikaci knihy jízd Auto-GPS určitý počet odeslaných SMS zpráv. Poznámka – u některých předplacených tarifů mohou být SMS již započteny v ceně.

 Zjištění aktuální polohy vozidla v zahraničí pomocí SMS komunikace.

 Systém na přání zákazníka odesílá dotazovací SMS do vozidla. Vozidlo přes roamingovou síť odpoví údajem o své poloze udávané v souřadnicovém systému WGS84. Tento souřadnicový systém je platný na celém světě. 

V oblasti západní a střední Evropy je tato poloha vyznačena přímo v mapových podkladech. Přesnost těchto map je většinou až do úrovně ulic jednotlivých měst. 

 

ON-LINE KNIHA JÍZD, STAHOVÁNÍ DAT PŘES GPRS 

 Na SIM kartě je potřeba aktivovat GPRS roaming. ON-LINE údaje o pohybu vozidla jsou pak přenášeny do knihy jízd a do mapových podkladů jako při pohybu vozidla v České republice. 

 Jednotlivé způsoby přenosu dat je možné kombinovat dle přání zákazníka. 

 Zákazník může například na území ČR používat GPRS on-line sledování vozidel a pokud je vozidlo v zahraničí, zjišťovat polohu pouze pomoci roamingových SMS zpráv.  

Vždy záleží na požadované četnosti a specifikaci požadavku na zjišťování aktuální polohy vozidla v zahraničí. Vzhledem k vyšší finanční náročnosti roamingových volání a přenosu dat či posílání SMS doporučujeme tyto aplikace konzultovat.

 

*** U vozidel, která se trvale pohybují pouze v zahraničí, je možné po dohodě s poskytovatelem služby AUTO - GPS využít SIM kartu zahraničního operátora poskytující trvalý GPRS přenos dat. Tato SIM karta je pak vždy ve vlastnictví zákazníka, který hradí její provoz zahraničnímu operátorovi. (Každá SIM musí být z hlediska funkčnosti systému s GPS jednotkou nejprve softwarově spárována a nastaveny její parametry, není možné pouze vyměnit SIM kartu v zařízení). SIM kartu je nutné vložit do GPS jednotky již při montáži Po nastavení konfigurace, předává jednotka údaje o své poloze přes GPRS a Internet do centrálního serveru AUTO - GPS. Tam jsou data zpracována, zaznamenána do databází a přístupná zákazníkovi včetně mapových podkladů. 


Příklad trvalého provozu GPS v zahraničí

Jednotka se trvale pohybuje v zahraničí např. Rakousku. Pro zákazníka může být cenově výhodnější mít v jednotce vloženou SIM kartu rakouského operátora, poskytujícího GPRS přenos dat v dané zemi. SIM karta zahraničního operátora je vždy ve vlastnictví zákazníka. Dálkový přístup do aplikace AUTO-GPS tím není nijak ovlivněn. K aplikaci je možné se přihlásit odkudkoli, kde je připojení na internet (pevné, WiFi nebo mobilní).

 

   

 

Přihlášení do systému
Uživatel
Heslo
 

Aktuality

Aktuální nabídka

31. 10. 2022

Ceny jednotek již od 2.800,- bez DPH

Měsíční paušály:
ČR od 205,- bez DPH
Svět od 290,- bez DPH

archív