OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

SLUŽBU AUTO-GPS LZE PLNOHODNOTNĚ VYUŽÍVAT I ZA HRANICEMI.

 

Pro zjištění aktuální polohy v zahraničí je možné využít některý z následujících způsobů, či jejich kombinaci:  

  • jednorázovým zjištěním polohy pomocí SMS
  • on-line sledováním pomocí GPRS datového přenosu

 ZJIŠTĚNÍ POLOHY POMOCÍ SMS 

Na SIM kartě  stačí aktivovat SMS roaming a předplatit si ve webové aplikaci knihy jízd Auto-GPS určitý počet odeslaných SMS zpráv. Poznámka – u některých předplacených tarifů mohou být SMS již započteny v ceně.

 Zjištění aktuální polohy vozidla v zahraničí pomocí SMS komunikace.

 Systém na přání zákazníka odesílá dotazovací SMS do vozidla. Vozidlo přes roamingovou síť odpoví údajem o své poloze udávané v souřadnicovém systému WGS84. Tento souřadnicový systém je platný na celém světě. 

V oblasti západní a střední Evropy je tato poloha vyznačena přímo v mapových podkladech. Přesnost těchto map je většinou až do úrovně ulic jednotlivých měst. 

 

ON-LINE KNIHA JÍZD, STAHOVÁNÍ DAT PŘES GPRS 

 Na SIM kartě je potřeba aktivovat GPRS roaming. ON-LINE údaje o pohybu vozidla jsou pak přenášeny do knihy jízd a do mapových podkladů jako při pohybu vozidla v České republice. 

 Jednotlivé způsoby přenosu dat je možné kombinovat dle přání zákazníka. 

 Zákazník může například na území ČR používat GPRS on-line sledování vozidel a pokud je vozidlo v zahraničí, zjišťovat polohu pouze pomoci roamingových SMS zpráv.  

Vždy záleží na požadované četnosti a specifikaci požadavku na zjišťování aktuální polohy vozidla v zahraničí. Vzhledem k vyšší finanční náročnosti roamingových volání a přenosu dat či posílání SMS doporučujeme tyto aplikace konzultovat.

 

*** U vozidel, která se trvale pohybují pouze v zahraničí, je možné po dohodě s poskytovatelem služby AUTO - GPS využít SIM kartu zahraničního operátora poskytující trvalý GPRS přenos dat. Tato SIM karta je pak vždy ve vlastnictví zákazníka, který hradí její provoz zahraničnímu operátorovi. (Každá SIM musí být z hlediska funkčnosti systému s GPS jednotkou nejprve softwarově spárována a nastaveny její parametry, není možné pouze vyměnit SIM kartu v zařízení). SIM kartu je nutné vložit do GPS jednotky již při montáži Po nastavení konfigurace, předává jednotka údaje o své poloze přes GPRS a Internet do centrálního serveru AUTO - GPS. Tam jsou data zpracována, zaznamenána do databází a přístupná zákazníkovi včetně mapových podkladů. 


Příklad trvalého provozu GPS v zahraničí

Jednotka se trvale pohybuje v zahraničí např. Rakousku. Pro zákazníka může být cenově výhodnější mít v jednotce vloženou SIM kartu rakouského operátora, poskytujícího GPRS přenos dat v dané zemi. SIM karta zahraničního operátora je vždy ve vlastnictví zákazníka. Dálkový přístup do aplikace AUTO-GPS tím není nijak ovlivněn. K aplikaci je možné se přihlásit odkudkoli, kde je připojení na internet (pevné, WiFi nebo mobilní).

 

   

 

Přihlášení do systému
Uživatel
Heslo
 

Aktuality

Aktuální nabídka

31.8.2017

Ceny jednotek již od 2.800,- bez DPH, vč. montáže

Měsíční paušály:
ČR od 190,- bez DPH
Svět od 270,- bez DPH

archiv